З 24 по 30 квітня триває Всесвітній тиждень імунізації. Вакцинація — це безпечний та ефективний спосіб захисту дітей та дорослих від небезпечних інфекційних хвороб та їхніх ускладнень.

Вакцинація — це безпечний та ефективний спосіб захисту дітей та дорослих від небезпечних інфекційних хвороб та їхніх ускладнень.

Згідно з Національним календарем профілактичних щеплень кожна дитина в Україні до 16 років має отримати щеплення від 10 небезпечних інфекцій: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту та гемофільної інфекції типу b. Дорослі мають кожні 10 років ревакцинуватися від дифтерії та правцю.

Вагітним пацієнткам і тим, хто планує вагітність, а також людям, з якими вони живуть, наполегливо радьте зробити профілактичні та рекомендовані щеплення. Зокрема, до зачаття — КПК, якщо вакцинальна історія невідома, та від вірусу гепатиту В. У третьому триместрі — від правця, дифтерії, кашлюка, і це стосується всієї родини. Вагітним та їхнім родинам також потрібно робити бустерні щеплення від COVID-19 та сезонну вакцинацію проти грипу. Кашлюк, кір, гепатит В, грип смертельні для немовлят в більшості випадків.

Рекомендуємо робити кілька щеплень одночасно — це світова практика, що дозволяє захиститися від кількох захворювань одразу. А застосування багатокомпонентних вакцин зменшує кількість уколів та надає захист від кількох інфекцій одразу.

Дорослим кожні 10 років потрібно ревакцинуватися від правця та дифтерії.

Вакцинація від гепатиту В потрібна всім. Людям, що народилися до 2000 року і тому не були щеплені в перший рік життя, варто робити це щеплення власним коштом.

Нагадуємо, що COVID-19 нікуди не зник! Дорослі та діти від 5 років можуть вакцинуватись від коронавірусної хвороби. Особливо важливо зробити щеплення літнім людям та людям, які мають хронічні захворювання.

Вакцинація згідно з Національним календарем профілактичних щеплень, а також від COVID-19 гарантована державою. Діти та дорослі можуть вакцинуватися від цих хвороб безоплатно в будь-якому комунальному або приватному медичному закладі, який уклав договір із НСЗУ і де є потрібні вакцини.

Поділитися:
Дивитись більше:
01.05.2024

В Україні розроблено  Платформу допомоги врятованим

 

https://www.help-platform.in.ua...

25.04.2024

Вакцинація — це безпечний та ефективний спосіб захисту дітей та дорослих від небезпечних інфекційних хвороб та їхніх...

Приймальня:
КНП "Тальнівський ЦПМСД" ТМР:
GPS: 48.894784392576, 30.685329437256
Графік роботи:
пн-пт 8:00-18:00
сб 8:00-14:00
нд 9:00-11:00

КНП "Тальнівський ЦПМСД" ТМР

КНП "Тальнівський ЦПМСД" ТМР